0

وَأَنفِقُواْ فِي سَبِيلِ اللّهِ وَلاَ تُلْقُواْ بِأَيْدِيكُمْ إِلَى التَّهْلُكَةِ وَأَحْسِنُوَاْ إِنَّ اللّهَ يُحِبُّ الْمُحْسِنِينَ

 در راه خدا انفاق کنید و خویشتن را بدست خویش به هلاکت میندازید و نیکی کنید که خدا نیکوکاران را دوست دارد 
سوره بقره, آیه 195

از جمله مفاهیم ارزشمندی که به عنوان یکی از اصول مورد توجه همه شریعت ها و سنت ها در طول تاریخ بوده و در آموزه های دین اسلام نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته و به آن سفارش شده است، احسان و نیکوکاری در جامعه است.

اهمیت احسان و دستگیری از نیازمندان هم به عنوان دستور دینی و هم به عنوان ضرورت زندگی اجتماعی دارای اهمیت زیاد و نیز آثار بسیار زیاد دنیوی و اخروی برای فرد نیکوکار است و شاید تنها عمل نیکی است که اثر مستقیم آن فقط و فقط منحصر به آن فرد است که البته شاید سال ها اثر خوب آن را در زندگی بهره مند شویم بی آنکه خود متوجه آن باشیم و خدا نکند آن روزی برسد که آن اثر خوب از زندگی مان قطع شود.

هموطن عزیز و نیکوکارم، اکنون که باعنایت الهی و کمک های خیرخواهانه شما مردم شریف در این راه مبارک و پر از راز و رمز سعادت و معنویت با همدیگر قدم برداشتیم، بر خود می بالم که به عنوان عضوی کوچک از این خانواده بزرگ خیرین همراه و هم دل با شما هستم. قدم های خیر شما را به دیده چشم نهاده و دستان گرم وصمیمی شما را با خلوص نیت می فشارم. باشد که این دستان گرم و پرتوان گره ‌ای از مشکلات و نیازمندی هم وطنی را بگشاید.

فرشته مطلب زاده
مدیریت موسسه خیریه ماوای همدلی و روشنی ایتام (مهر)