0
موسسه خیریه ماوای همدلی و روشنی ایتام (مهر)

موسسه خیریه مأوای همدلی و روشنی ایتام که به اختصار موسسه مهر نامیده می شود، موسسه ای مردم نهاد، غیر انتفاعی غیر دولتی، غیر سیاسی می باشد که با اخذ مجوز رسمی از فرمانداری با شماره ثبت 5761 در سال 1398تاسیس و فعالیت خود را آغاز نموده است. عمده فعالیت های موسسه در خصوص ایتـام و افـراد بد سرپرست و بانوان سرپرست خانوار می باشد. رفع نیازهای اقتصادی، درمانی، تحصیلی، ازدواج و ... مددجویان با استعانت از خداوند متعال و کمک های خیرین و حامیان گرامی  مورد توجه ویژه موسسه خیریه مهر می باشد.

چشم انداز موسسه
موسسه خیریه مهر با هدف ترویج امور انسان دوستانه و فرهنگ‌سازی کمک و یاری رساندن به یکدیگر در جامعه فعالیت خود را آغاز کرده است و امیدوار است که با نهادینه کردن این امر به کمک سایر نهادها بتواند در کمک به افراد نیازمند موفق
گردد. جلب اعتماد و مشارکت عمومی هر چه بیشتر مردم نسبت به اهداف و عملکرد موسسه در راستای کمک همه‌جانبه به نیازمندان در جامعه چشم انداز موسسه خیریه مهر می‌باشد.
 اهداف و ماموریت موسسه
این نهاد مردمی در جهت کمک رسانی به قشرهای مستعد نیازمند، با محوریت حمایت و توانمندسازی ایتام و خانواده های بی سرپرست و بدسرپرست اقدامات شایسته ای را به نفع مددجوی تحت پوشش خود به شرح زیر انجام داده است:
حمایت از ایتام و زنان سرپرست خانوار و کودکان بی سرپرست و بد سرپرست با ایجاد فرصت های شغلی

 

    حمایت و توانمندسازی ایتام و زنان سرپرست خانوار از طریق کمک های مالی و غیر مالی

تحت پوشش و مورد حمایت قرار دادن کودکان و نوجوانان و جوانان علاقه مند به تحصیل که به علت عدم داشتن توانایی مالی از این نعمت بی بهره اند یا برای ادامه تحصیل در مضیقه هستند.

ارتقاء سطح فرهنگ و بهداشت و درمان خانواده های تحت پوشش و کمک هزینه های درمانی و دارویی
حمایت از جوانان و کمک در امر ازدواج و تهیه جهیزیه برای افراد تحت پوشش
ارتقاء سطح سلامت روانی افراد بی بضاعت و نیازمند و پیشگیری از آسیب های اجتماعی در خانواده ها و اقشار کم درآمد و در معرض خطر تحکیم بنیان خانواده
 اقدامات اولیه انجام شده در موسسه

   موسسه خیریه مهر (مأوای همدلی و روشنی ایتام)


 مراجعه به مدارس مناطق مختلف جهت شناسایی دانش آموزان نیازمند و اقدام به تشکیل پرونده

 بازدید حضوری و بررسی معیشتی پرونده های تشکیل شده

 پذیرش مددجو و تحت پوشش قرار دادن آن ها

هر جا قلبی مهربان در حال تپیدن است، در آنجا بهشتی زیبا در حال روییدن است...

بر خود می بالیم که به عنوان عضوی کوچک از این خانواده بزرگ خیرین، همراه و هم دل با شما هستیم.